Osobowość roku 2019

W dniu 9.07.2021 r. Polska Press sp. z o.o. nagrodziła osoby, które w 2019 r. wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach. Tytuły Osobowość Roku Gazeta Krakowska i Dziennik Polski przyznaje w pięciu kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, polityka – samorządność i społeczność lokalna, biznes oraz nauka. Jednym z laureatów kategorii „DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA” został Andrzej Dziedzic – za propagowanie pierwszej pomocy oraz przełamywanie bariery strachu przed jej udzielaniem:

GK: „Plebiscyt jest okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy najczęściej wcale nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania. GK chce docenić ludzi nietuzinkowych. Pomysłowych i ciekawych. Osoby, które pociągają za sobą innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby odnieść sukces w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel”. 

Ze względu na sytuacją związaną z koronawirusem uroczystość wręczenia nagród została przesunięta z 2020 r. na dzisiejszy upalny dzień do Krakowa, który na koniec uroczystości został zalany przez nawałnicę. Pierwszy raz w życiu widziałem (a raczej nic nie widziałem), że w sekundzie może zapanować mrok z gigantyczną ulewą, gradem a to wszystko będąc na moście Dębnickim nad Wisłą (niezłe wrażenie). Połamane drzewa, zalane i nieprzejezdne ulice.

Wszystkim, którzy oddali na mnie głos w plebiscycie, a tym samym przyczynili się do mojego sukcesu BARDZO DZIĘKUJĘ!

Przewiń do góry