Targi SAWO, które odbyły się w dniach 14–16 kwietnia 2026 roku w Poznaniu, były wyjątkową okazją do spotkań środowiska specjalistów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydarzenie sprzyjało wymianie doświadczeń, inspirującym rozmowom oraz umacnianiu relacji zawodowych i przyjacielskich. Bogaty program konferencji i debat pozwolił uczestnikom poszerzyć wiedzę oraz spojrzeć na aktualne wyzwania w obszarze BHP z różnych perspektyw.W drugim dniu targów odbyło się kolejne spotkanie Sieci Ekspertów ds. BHP certyfikowanych przez CIOP-PIB, podczas którego miałem przyjemność wygłosić prelekcję pt. „Transpozycja założeń ustawy o ochronie ludności i obrony cywilnej do praktyki zakładowej – rola służby BHP w budowaniu kultury bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych”. Możliwość podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z tak zacnym gronem ekspertów była dla mnie dużym wyróżnieniem.Tegoroczne spotkanie miało dla mnie również wymiar osobisty – była to okazja do zakończenia pełnienia funkcji zastępcy przewodniczącego Sieci Ekspertów. Za dotychczasową współpracę, zaufanie, inspirujące dyskusje i wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy – serdecznie dziękuję. Wierzę, że relacje i doświadczenia zbudowane w tym czasie będą procentować w przyszłości.
