Recertyfikacja - Ratownik KPP

Ratownik to osoba uprawniona do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i spełniająca wymagania z art. 13 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006 r. Tytuł ratownika uzyskuje się po ukończeniu 66-godzinnego kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Daje on najwyższe uprawnienia dla osób nie mających wykształcenia medycznego.

 

 

 

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjno-szkoleniowe w ZOZ Dąbrowa Tarnowska

W dniu 1.07.2015 przeprowadzono kolejne ćwiczenia ewakuacyjno-szkoleniowe w Zesple Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W ćwiczeniach brały udział jednostki PSP w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z OSP z Olesna i Smęgorzowa a także pracownicy techniczni ZOZ Dąbrowa Tarnowska.

Więcej…

 

Ratownictwo w ekstremalnych warunkach

Aby szkolić innych trzeba samemu na własnej skórze doznać tego co może nam się przydarzyć w „dziczy”. Szkolenie było skierowane dla osób, które ukończyły kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i w dalszym ciągu poszerzają swoją wiedzę z zakresu ratownictwa. Miało na celu przygotowanie uczestników na nieoczekiwane zagrożenie, skonfrontowanie posiadanych umiejętności w obliczu rozmaitych sytuacji i w jak najwyższym stopniu oddać realizm sytuacji. Kurs miał  charakter „outdoor” z organizacją przygodnego miejsca nocowania oraz posiłków w stylu survivalowym. Ponadto, program obejmował: orientację w terenie za pomocy GPS, budowę przepraw linowych, transport poszkodowanego, udzielanie pomocy w trudnych warunkach. Uczestnicy zmagali się przez dwa dni w terenie leśnym z tym co przygotowali im instruktorzy survivalu.

Więcej…

 

Rozdanie nagród finalistom konkursu Edukacja dla bezpieczeństwa - NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w Czchowie

23.06.2015 r. zostały wręczone nagrody finalistom konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!" w administracji. W imieniu Burmistrza finalistów powitał - Zastępca Tadeusz Płachta i nie ukrywał zadowolenia z sukcesów młodzieży. Mamy do czynienia z zalążkiem młodej kadry OSP i mam nadzieje, że przełoży się to na dalsze Wasze sukcesy. Wyrazy uznania złożył również na ręce nauczycieli, którzy przygotowali młodzież do konkursu oraz Andrzejowi Dziedzicowi, który podjął się społecznego edukowania młodzieży w zakresie pierwszej pomocy.

Więcej…

 

"Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji” poziom szkół gimnazjalnych w Czchowie 2015 - rozstrzygnięty

16.06.2015 r. MOKSiR w Czchowie stał się areną zmagań gimnazjalistów Gminy Czchów o laur najlepszej drużyny konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji

Po egzaminie teoretycznym, który odbył się w dniu 2.06.2015 r. przyszedł czas na egzamin praktyczny z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zadania dla młodych ratowników nie należały do łatwych.

Więcej…

 

"Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! administracji” poziom szkół podstawowych w Czchowie 2015 - rozstrzygnięty

W dniu 2.06.2015 r. rozpoczął się kolejny finał konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji”, organizowany przez Urząd Miasta i MOKSiR Czchów oraz Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic z Dąbrowy Tarnowskiej w ramach działalności sieci ekspertów ds. BHP certyfikowanych w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie.

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w Inspektoracie ZUS Bochnia

W poniedziałek 25.05.2015 r. około godz. 12-tej w siedzibie Inspektoratu ZUS przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni został zauważony dym. Klatkę schodową spowił gęsty dym. Ogłoszony alarm wezwał pracowników oraz interesantów do natychmiastowego opuszczenia budynku. Scenariusz ćwiczeń ewakuacyjno-ratowniczych opracowano tak, aby walor edukacyjny dotyczył nie tylko ratowników, ale również pracowników Inspektoratu.

 

Więcej…

 

I PÓŁMARATON KIELECKI

W niedzielę 10 maja br. w Kielcach po raz pierwszy odbył się Półmaraton Kielecki. Na jego trasie zameldowało się ponad 800 biegaczy z kraju i Europy. Trasa ponad 21 km biegła przez m.in. centrum miasta, ulicę Krakowską na Kolporter Arenę, na której usytuowano metę.

Więcej…

 

VI Konferencja Naukowa Bezpieczeństwo Pracy - Środowisko - Zarządzanie

W dniach 21-22 maja 2015 r. Wydział Nauk Technicznych Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zorganizował w Szczyrku VI Konferencję Naukową Bezpieczeństwo pracy - Środowisko - Zarządzanie.

Więcej…

 

Gimnazjaliści uczą kierowców pierwszej pomocy w Czchowie w ramach konkursku "Edukacja dla bezpieczeństwa - NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!"

8 maja 2015 r. parking przy zaporze wodnej na Dunajcu w Czchowie obok kompleksu „Łaziska” po raz kolejny stał się miejscem akcji „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!” Po jesienno zimowej przerwie ponownie ruszyliśmy na drogi małopolski z akcją edukacyjną dla kierowców.

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w ZOZ Dąbrowa Tarnowska

W większości pożarów, które powstają w obiektach ochrony zdrowia, zachodzi konieczność nagłej ewakuacji chorych. Wynika to z bezpośredniego zagrożenia pożarem lub na skutek rozprzestrzeniania się dymów i gazów wydzielanych w czasie palenia. Zakres ewakuacji bywa jednak różny w zależności od sytuacji lokalnej i rodzaju pożaru. Czasem sprowadza się to do wyniesienia lub wyprowadzenia kilku pacjentów innym zaś razem trzeba ewakuować cały stan osobowy budynku oraz kosztowny sprzęt medyczny i urządzenia.

Więcej…

 

Konkurs „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji” - rozpoczęty

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji” w Czchowie. W dniu 28.04.2015 r. w ZS w Tworkowej młodzież biorąca udział w konkursie została przeszkolona z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Więcej…

 

Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

Sejm RP w 2003 r. ustanowił uchwałą dzień 28 kwietnia Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Od 1991 r. dzień ten obchodzony jest w kraju także pod nazwą „Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych”.

Więcej…

 

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 

 

10. Półmaraton warszawski

29 marca na linii startu 10. półmaratonu warszawskiego stanęło 12996 osób. Gdy w 9. półmaratonie warszawskim pokonałem dystans 21,0975 km moja przygoda z biegami długodystansowymi wisiała na włosku. Odnowiony uraz, który nie ustępował i dawał znać przy każdej okazji ograniczył w znacznym stopniu moje bieganie. W styczniu br. oddałem się w ręce trenerów z CREATORa w Dąbrowie Tarnowskiej aby przygotowali mnie profesjonalnie do normalnego biegania i złamania czasu tj. ukończenia półmaratonu w ok. 1 h 45 min. W dwa miesiące osiągnąłem zamierzony cel – kondycja z dnia na dzień rosła aż do feralnego piątku 27.02. gdy na bieżni na krótkim dystansie „wykręcałem” 17km/h i… nacisnąłem przez przypadek „STOP”.

Więcej…

 

8. OGÓLNOKRAJOWA KONFERENCJA MIESIĘCZNIKA ATEST

Miesięcznik ATEST – OCHRONA PRACY zaprosił Biuro D-U BHP do przeprowadzenia instruktaży z pierwszej pomocy na 8. ogólnopolskiej konferencji miesięcznika Atest nt. „Ocena ryzyka zawodowego – obowiązki służby BHP i rozwiązania stosowane w praktyce". Podczas konferencji będziecie Państwo mogli wziąć udział w instruktażu udzielania pierwszej pomocy. Każdy z uczestników instruktażu przeprowadzi na fantomie szybkie badanie urazowe wg. ITLS, które pozwoli na rozpoznanie zaburzeń podstawowych funkcji życiowych oraz wykrycie urazów zagrażających zdrowiu i życiu poszkodowanego. Celem szkolenia jest doskonalenie umiejętności praktycznych jak również przygotowanie wybranej grupy osób do bezpiecznego, prawidłowego i zgodnego ze współczesnymi standardami udzielania pierwszej pomocy zarówno w sytuacjach codziennych, jak i wyjątkowych. Uczestnicy szkolenia ćwiczą na: manekinach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej; manekinie do wykonywania rękoczynu Heimlicha; manekinie urazowym i ewakuacyjnym z ograniczonych przestrzeni i niebezpiecznych miejsc.

Więcej…

 
Więcej artykułów…