Po 8. OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI MIESIĘCZNIKA ATEST

Bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie jest rzeczą priorytetową, dlatego ograniczenie oraz minimalizacja skutków nieszczęśliwych zdarzeń wymaga specyficznego podejścia organizacyjnego i systemowego. Udzielanie przez pracowników pierwszej pomocy w sytuacji wypadku powinno być działaniem zorganizowanego systemu pierwszej pomocy. Czas przybycia służb ratunkowych nie zawsze jest taki sam. Zależy to od odległości między jednostką pogotowia ratunkowego a miejscem wypadku, natężeniem ruchu drogowego oraz dostępem do miejsca wypadku. Pomoc musi być udzielana natychmiast, stąd w każdym zakładzie powinien działać zorganizowany system ratowniczy. System ratowniczy został stworzony po to, aby udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w jak najkrótszym czasie.

Więcej…

 

Bezpieczeństwo w środkach komunikacji miejskiej z KRAV MAGA

Bezpieczeństwo /stan gwarantujący istnienie podmiotu oraz możliwość jego rozwoju/ to stan, który daje poczucie pewności istnienia i gwarancje jego zachowania oraz szanse na doskonalenie. Jest to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Bezpieczeństwo jest naczelną potrzebą człowieka i grup społecznych, jest także podstawową potrzebą państw i systemów międzynarodowych; jego brak wywołuje niepokój i poczucie zagrożenia.

Więcej…

 

Prawo dowodowe - Uniwersytet Jagielloński - studia podyplomowe zakończone

Coraz większa specjalizacja na rynku usług bhp oraz rosnące wymagania osób korzystających z tych usług wymuszają ciągłe zdobywanie nowych umiejętności oraz pogłębianie wiedzy. Przed podjęciem pierwszych bądź kolejnych studiów podyplomowych warto więc zadać sobie pytanie o sens i cel studiowania. Motywacją do podjęcia studiów powinna być rzeczywista chęć poprawy jakości realizowanych zadań zawodowych. To stwierdzenie być może brzmi idealistycznie, ale mając je na względzie można uniknąć wielu rozczarowań.

Więcej…

 

"TWOJE ZACHOWANIA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO" - Dni Bezpieczeństwa w Grupie AZOTY S.A. w Tarnowie

W dniach 17-18.09.2015 r. GRUPA AZOTY S.A. w Tarnowie po raz drugi zorganizowała Dni Bezpieczeństwa, które podzielono na dwie części: plenerową oraz konferencyjną.

Hasłem Dni Bezpieczeństwa było: „TWOJE ZACHOWANIE - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO" a tematem przewodnim konferencji – "BEHAWIORALNE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA".

Więcej…

 

KOORDYNATOR BEZPIECZEŃSTWA PRACY i OCHRONY ZDROWIA W BUDOWNICTWIE

Aby sprostać wymaganiom stawianym przez Kodeks pracy oraz Prawo budowlane – Politechnika Krakowska wznowiła kolejną edycję studiów podyplomowych „KOORDYNATOR BEZPIECZEŃSTWA PRACY i OCHRONY ZDROWIA W BUDOWNICTWIE”, którego głównym celem jest nabycie wiedzy i umiejętności do pełnienia tej funkcji w przedsiębiorstwach budowlanych.

Więcej…

 

Portal Usług Elektronicznych - Kurdwanów 2015

6 września 2015 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie promował i wyjaśniał jak poruszać się w systemie PUE na „Dniach Kurdwanowa” w Krakowie. PUE – Portal Usług Elektronicznych ZUS to zestaw nowoczesnych usług elektronicznych świadczonych przez Internet, dedykowanych wszystkim klientom ZUS: płatnikom składek, ubezpieczonym oraz świadczeniobiorcom. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS można realizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez konieczności wizyty w placówkach Zakładu.

Więcej…

 

NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w Żelazówce na drodze krajowej nr 73

W dniu 3 września br. w miejscowości Żelazówka na drodze krajowej nr 73 wspólnie z policjantami Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!”. Celem akcji jest propagowanie wśród uczestników ruchu drogowego zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, a przede wszystkim przełamywania bariery strachu (stresu) przed jej udzieleniem.

Więcej…

 

Recertyfikacja - Ratownik KPP

 

Ratownik to osoba uprawniona do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i spełniająca wymagania z art. 13 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006 r. Tytuł ratownika uzyskuje się po ukończeniu 66-godzinnego kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Daje on najwyższe uprawnienia dla osób nie mających wykształcenia medycznego.

 

 

 

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjno-szkoleniowe w ZOZ Dąbrowa Tarnowska

W dniu 1.07.2015 przeprowadzono kolejne ćwiczenia ewakuacyjno-szkoleniowe w Zesple Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W ćwiczeniach brały udział jednostki PSP w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z OSP z Olesna i Smęgorzowa a także pracownicy techniczni ZOZ Dąbrowa Tarnowska.

Więcej…

 

Ratownictwo w ekstremalnych warunkach

Aby szkolić innych trzeba samemu na własnej skórze doznać tego co może nam się przydarzyć w „dziczy”. Szkolenie było skierowane dla osób, które ukończyły kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i w dalszym ciągu poszerzają swoją wiedzę z zakresu ratownictwa. Miało na celu przygotowanie uczestników na nieoczekiwane zagrożenie, skonfrontowanie posiadanych umiejętności w obliczu rozmaitych sytuacji i w jak najwyższym stopniu oddać realizm sytuacji. Kurs miał  charakter „outdoor” z organizacją przygodnego miejsca nocowania oraz posiłków w stylu survivalowym. Ponadto, program obejmował: orientację w terenie za pomocy GPS, budowę przepraw linowych, transport poszkodowanego, udzielanie pomocy w trudnych warunkach. Uczestnicy zmagali się przez dwa dni w terenie leśnym z tym co przygotowali im instruktorzy survivalu.

Więcej…

 

Rozdanie nagród finalistom konkursu Edukacja dla bezpieczeństwa - NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w Czchowie

23.06.2015 r. zostały wręczone nagrody finalistom konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!" w administracji. W imieniu Burmistrza finalistów powitał - Zastępca Tadeusz Płachta i nie ukrywał zadowolenia z sukcesów młodzieży. Mamy do czynienia z zalążkiem młodej kadry OSP i mam nadzieje, że przełoży się to na dalsze Wasze sukcesy. Wyrazy uznania złożył również na ręce nauczycieli, którzy przygotowali młodzież do konkursu oraz Andrzejowi Dziedzicowi, który podjął się społecznego edukowania młodzieży w zakresie pierwszej pomocy.

Więcej…

 

"Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji” poziom szkół gimnazjalnych w Czchowie 2015 - rozstrzygnięty

16.06.2015 r. MOKSiR w Czchowie stał się areną zmagań gimnazjalistów Gminy Czchów o laur najlepszej drużyny konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji

Po egzaminie teoretycznym, który odbył się w dniu 2.06.2015 r. przyszedł czas na egzamin praktyczny z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zadania dla młodych ratowników nie należały do łatwych.

Więcej…

 

"Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! administracji” poziom szkół podstawowych w Czchowie 2015 - rozstrzygnięty

W dniu 2.06.2015 r. rozpoczął się kolejny finał konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji”, organizowany przez Urząd Miasta i MOKSiR Czchów oraz Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic z Dąbrowy Tarnowskiej w ramach działalności sieci ekspertów ds. BHP certyfikowanych w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie.

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w budynku użyteczności publicznej

W jednym z budynków użyteczności publicznej został zauważony dym. Klatkę schodową spowił gęsty dym. Ogłoszony alarm wezwał pracowników oraz interesantów do natychmiastowego opuszczenia budynku. Scenariusz ćwiczeń ewakuacyjno-ratowniczych opracowano tak, aby walor edukacyjny dotyczył nie tylko ratowników, ale również pracowników.

 

Więcej…

 

I PÓŁMARATON KIELECKI

W niedzielę 10 maja br. w Kielcach po raz pierwszy odbył się Półmaraton Kielecki. Na jego trasie zameldowało się ponad 800 biegaczy z kraju i Europy. Trasa ponad 21 km biegła przez m.in. centrum miasta, ulicę Krakowską na Kolporter Arenę, na której usytuowano metę.

Więcej…

 

VI Konferencja Naukowa Bezpieczeństwo Pracy - Środowisko - Zarządzanie

W dniach 21-22 maja 2015 r. Wydział Nauk Technicznych Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zorganizował w Szczyrku VI Konferencję Naukową Bezpieczeństwo pracy - Środowisko - Zarządzanie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…