Andrzej Dziedzic OSOBOWOŚCIĄ ROKU 2016

3.03.2017 r. "GAZETA KRAKOWSKA" w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha nagrodziła ludzi, którzy w 2016 r. wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce.

W gronie laureatów, z regionu dąbrowskiego, znalazł się Andrzej Dziedzic, który podczas uroczystej gali odebrał statuetkę "Osobowość 2016 Roku" w kategorii: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA i CHARYTATYWNA, za propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Więcej…

 

IV Dąbrowskie Spotkania Kliniczne „Stany nagłe w codziennej pracy lekarzy praktyków” zapraszamy

W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. po raz czwarty odbędą się Dąbrowskie Spotkania Kliniczne. Temat konferencji to: „Stany nagłe w codziennej pracy lekarzy praktyków”. Do konferencji jako partner i organizator został zaproszony Andrzej Dziedzic właściciel Biura Doradczo-Usługowego BHP, który dla mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej zorganizuje w pierwszym dniu Spotkań pokazy z pierwszej pomocy.

Więcej…

 

BHP przy obsłudze sprzętu AGD i innych urządzeń w WTZ

W dniu 14.02.2017 r. wychowankowie Warsztatach Terapii Zajęciowej uczestniczyli w seminarium  pt. „BHP przy obsłudze sprzętu AGD i innych urządzeń w WTZ". Celem seminarium było zapoznanie uczestników WTZ z zasadami bezpiecznego użytkowania urządzeń, takich jak: mikser, maszyna wielofunkcyjna, frytkownica, żelazko, krajalnica, kuchenka mikrofalowa,  wiertarka, szlifierka, strugarka itp.

Więcej…

 

Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie - ostatnie zajęcia semestralne

4.02.2017 r. studenci Politechniki Krakowskiej studiów podyplomowych „Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie” uczestniczyli w ostatnich w tym semestrze zajęciach. Była to pierwsza pomoc kończąca tym samym tzw. blok techniczny V edycji studiów. Dla niektórych uczestników było to nowe doświadczenie. Praktyczne ćwiczenia, profesjonalny sprzęt do nauki pierwszej pomocy a przy tym symulacje wypadkowe miały przybliżyć studentom jak to jest gdy wydarzy się wypadek i zmusić ich do racjonalnego myślenia przy jej udzielaniu a wszystko po to aby w razie konieczności móc przystąpić do czynności ratunkowych.

Więcej…

 

Andrzej Dziedzic nominowany do nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU 2016

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Osobowość Roku 2016". Mieszkańcy naszego regionu wybrali osoby, które w minionym roku zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Andrzej Dziedzic w kategorii "DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA" tego plebiscytu zdobył I miejsce.

Więcej…

 

Zdrowych radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017

 

Kto uprawia sport, regularnie ćwiczy cieszy się lepszym zdrowiem, rzadziej choruje i dłużej żyje...

Zalety sportu można by mnożyć, jednak pamiętajmy, że każda aktywność fizyczna zaczyna być szkodliwa od momentu, gdy przestaje sprawiać nam przyjemność, a więc staje się obowiązkiem. Nie rezygnujmy z uprawiania sportu, jednak róbmy to z głową.

Więcej…

 

Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o. z Warszawy i pierwsza pomoc

Wydawnictwo SIGMA-NOT sp. z o.o. z Warszawy w Instytucie Tele - i Radiotechnicznym zorganizowała dla swoich pracowników  szkolenie z pierwszej pomocy. W ramach współpracy pomiędzy Biurem D-U BHP a redakcją ATEST-Ochrona Pracy odbyły się „Warsztaty z pierwszej pomocy”. Podczas zajęć 9.12.2016 r. pracownicy zmierzyli się z różnymi sytuacjami mogącymi wydarzyć się w pracy. Uczyli się jak na nie reagować, jakie czynności ratowana życia i zdrowia mogą podjąć.

Więcej…

 

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników bhp.

Coraz większa specjalizacja na rynku usług bhp oraz rosnące wymagania osób korzystających z tych usług wymuszają ciągłe zdobywanie nowych umiejętności oraz pogłębianie wiedzy. Aby być dobrym i profesjonalnym doradcą pracodawcy w zakresie bhp oraz prowadzić interesujące, ciekawe i poprawne merytorycznie szkolenia wstępne, powinieneś na bieżąco znać odpowiednie przepisy bhp i prawa pracy dlatego raz na 5 lat bezwzględnie należy odbyć szkolenie okresowe bhp dla pracowników służby bhp.

Więcej…

 

Potwierdzenie kompetencji zawodowych w siedzibie Business Centre Club - certyfikat dla Andrzeja Dziedzic

Business Centre Club istnieje od 1991 r. Jest prestiżowym Klubem przedsiębiorców i największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców. Do BCC należy 2000 członków (osób i firm). Członkowie BCC, reprezentujący blisko 250 miast, skupiają się w 24 lożach regionalnych na terenie całej Polski. Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne.

Więcej…

 

KOORDYNATOR BEZPIECZEŃSTWA PRACY i OCHRONY ZDROWIA W BUDOWNICTWIE

Aby sprostać wymaganiom stawianym przez Kodeks pracy oraz Prawo budowlane Politechnika Krakowska wznowiła kolejną edycję studiów podyplomowych „KOORDYNATOR BEZPIECZEŃSTWA PRACY i OCHRONY ZDROWIA W BUDOWNICTWIE”, którego głównym celem jest nabycie wiedzy i umiejętności do pełnienia tej funkcji w przedsiębiorstwach budowlanych.

Więcej…

 

KRAV MAGA - zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim - przyjdź i zapisz się!

Zastanawiasz się jak szybko i skutecznie nauczyć się samoobrony? – KRAV MAGA to najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie. Twój wiek, płeć i kondycja nie mają znaczenia (trenują kobiety i mężczyźni w wieku od 3 do 60 lat!). KRAV MAGA jest systemem walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych,  używanym przez siły zbrojne, policję, straż graniczną i inne służby – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne. Prosty i maksymalnie skuteczny system, który opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia – również dla osób, które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki. Prostota i skuteczność oraz realistyczne szkolenia podejmowania właściwych decyzji w stresie spowodowały jego rosnącą popularność – zarówno w treningach osób młodszych, starszych, jak i dziewcząt oraz pań.

 

Więcej…

 

"Bezpieczeństwo w transporcie" - Dni Bezpieczeństwa w Grupie AZOTY S.A. w Tarnowie

W dniach 22-23.09.2016 r. po raz trzeci odbył się Dzień Bezpieczeństwa zorganizowany przez GRUPĘ AZOTY S.A. w Tarnowie, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo w transporcie.

 

Więcej…

 

Chcesz nauczyć się pierwszej pomocy – przyjdź i ćwicz

Pod tym tytułem w dniu 4 września w godz. od 10.00 do 14.00 po raz drugi zostało zorganizowane przedsięwzięcie w ramach akcji „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!” na terenie parkingu Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji oraz Biura Doradczo-Usługowego BHP Andrzej Dziedzic z Dąbrowy Tarnowskiej udział w akcji wzięli inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy Krakowie, którzy udzielali porad prawnych w ramach II edycji kampanii „Szlakiem pierwszej pracy.”

Więcej…

 

Ławnik sądowy

Na podstawie art.160 § 1 w związku z art. 168 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2015 r., poz. 133 z późn. zm.) Rada Miejska w Dąbrowie Tarnowskiej po rozpatrzeniu opinii Zespołu  ds. zaopiniowania kandydatów na ławnika sądowego do orzekania w Sądzie Rejonowym w Tarnowie w sprawach z zakresu prawa pracy w wyborach uzupełniających na kadencję 2016-2019 oraz po zasięgnięciu opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, w głosowaniu tajnym na ławnika do Sądu Rejonowego w Tarnowie w sprawach z zakresu prawa pracy wybrała: Andrzeja Stanisława Dziedzica (Uchwała Nr XVII/254/16 Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej z dnia 30 maja 2016 r. w sprawie wyboru ławnika do Sądu Rejonowego w Tarnowie w sprawach z zakresu prawa pracy w wyborach uzupełniających na kadencję 2016-2019).

W dniu 30.06.2016 r. w Sądzie Okręgowym w Tarnowie odbyło się ślubowanie ławników do Wydziału IV Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego na kadencję 2016 – 2019.

Więcej…

 

Żelazówka przy drodze krajowej nr 73 areną zmagań kierowców w akcji NIE BÓJ SIĘ RATOWAC ŻYCIA INNYM!

W dniu 23.06.2016 r. w miejscowości Żelazówka na drodze krajowej nr 73 wspólnie z policjantami Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!”. Celem akcji jest propagowanie wśród uczestników ruchu drogowego zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, a przede wszystkim przełamywania bariery strachu przed jej udzieleniem.

Więcej…

 
Więcej artykułów…