Ćwiczenia ewakuacyjne w Inspektoracie ZUS Bochnia

W poniedziałek 25.05.2015 r. około godz. 12-tej w siedzibie Inspektoratu ZUS przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni został zauważony dym. Klatkę schodową spowił gęsty dym. Ogłoszony alarm wezwał pracowników oraz interesantów do natychmiastowego opuszczenia budynku. Scenariusz ćwiczeń ewakuacyjno-ratowniczych opracowano tak, aby walor edukacyjny dotyczył nie tylko ratowników, ale również pracowników Inspektoratu.

 

Więcej…

 

I PÓŁMARATON KIELECKI

W niedzielę 10 maja br. w Kielcach po raz pierwszy odbył się Półmaraton Kielecki. Na jego trasie zameldowało się ponad 800 biegaczy z kraju i Europy. Trasa ponad 21 km biegła przez m.in. centrum miasta, ulicę Krakowską na Kolporter Arenę, na której usytuowano metę.

Więcej…

 

VI Konferencja Naukowa Bezpieczeństwo Pracy - Środowisko - Zarządzanie

W dniach 21-22 maja 2015 r. Wydział Nauk Technicznych Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zorganizował w Szczyrku VI Konferencję Naukową Bezpieczeństwo pracy - Środowisko - Zarządzanie.

Więcej…

 

Gimnazjaliści uczą kierowców pierwszej pomocy w Czchowie w ramach konkursku "Edukacja dla bezpieczeństwa - NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!"

8 maja 2015 r. parking przy zaporze wodnej na Dunajcu w Czchowie obok kompleksu „Łaziska” po raz kolejny stał się miejscem akcji „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!” Po jesienno zimowej przerwie ponownie ruszyliśmy na drogi małopolski z akcją edukacyjną dla kierowców.

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w ZOZ Dąbrowa Tarnowska

W większości pożarów, które powstają w obiektach ochrony zdrowia, zachodzi konieczność nagłej ewakuacji chorych. Wynika to z bezpośredniego zagrożenia pożarem lub na skutek rozprzestrzeniania się dymów i gazów wydzielanych w czasie palenia. Zakres ewakuacji bywa jednak różny w zależności od sytuacji lokalnej i rodzaju pożaru. Czasem sprowadza się to do wyniesienia lub wyprowadzenia kilku pacjentów innym zaś razem trzeba ewakuować cały stan osobowy budynku oraz kosztowny sprzęt medyczny i urządzenia.

Więcej…

 

Konkurs „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji” - rozpoczęty

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Edukacja dla bezpieczeństwa – NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM! w administracji” w Czchowie. W dniu 28.04.2015 r. w ZS w Tworkowej młodzież biorąca udział w konkursie została przeszkolona z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Więcej…

 

Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

Sejm RP w 2003 r. ustanowił uchwałą dzień 28 kwietnia Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Od 1991 r. dzień ten obchodzony jest w kraju także pod nazwą „Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych”.

Więcej…

 

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 

 

10. Półmaraton warszawski

29 marca na linii startu 10. półmaratonu warszawskiego stanęło 12996 osób. Gdy w 9. półmaratonie warszawskim pokonałem dystans 21,0975 km moja przygoda z biegami długodystansowymi wisiała na włosku. Odnowiony uraz, który nie ustępował i dawał znać przy każdej okazji ograniczył w znacznym stopniu moje bieganie. W styczniu br. oddałem się w ręce trenerów z CREATORa w Dąbrowie Tarnowskiej aby przygotowali mnie profesjonalnie do normalnego biegania i złamania czasu tj. ukończenia półmaratonu w ok. 1 h 45 min. W dwa miesiące osiągnąłem zamierzony cel – kondycja z dnia na dzień rosła aż do feralnego piątku 27.02. gdy na bieżni na krótkim dystansie „wykręcałem” 17km/h i… nacisnąłem przez przypadek „STOP”.

Więcej…

 

8. OGÓLNOKRAJOWA KONFERENCJA MIESIĘCZNIKA ATEST

Miesięcznik ATEST – OCHRONA PRACY zaprosił Biuro D-U BHP do przeprowadzenia instruktaży z pierwszej pomocy na 8. ogólnopolskiej konferencji miesięcznika Atest nt. „Ocena ryzyka zawodowego – obowiązki służby BHP i rozwiązania stosowane w praktyce". Podczas konferencji będziecie Państwo mogli wziąć udział w instruktażu udzielania pierwszej pomocy. Każdy z uczestników instruktażu przeprowadzi na fantomie szybkie badanie urazowe wg. ITLS, które pozwoli na rozpoznanie zaburzeń podstawowych funkcji życiowych oraz wykrycie urazów zagrażających zdrowiu i życiu poszkodowanego. Celem szkolenia jest doskonalenie umiejętności praktycznych jak również przygotowanie wybranej grupy osób do bezpiecznego, prawidłowego i zgodnego ze współczesnymi standardami udzielania pierwszej pomocy zarówno w sytuacjach codziennych, jak i wyjątkowych. Uczestnicy szkolenia ćwiczą na: manekinach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej; manekinie do wykonywania rękoczynu Heimlicha; manekinie urazowym i ewakuacyjnym z ograniczonych przestrzeni i niebezpiecznych miejsc.

Więcej…

 

Targi BHP w Katowicach 2015

W dniach 10-12.03.2015 r. w Katowicach odbyła się 17. edycja Targów Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej BHP. W tegorocznej wystawie swój udział zgłosiło ponad ponad 80 firm z Chin, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Polski.

Równolegle z targami odbywały się konferencje i wykłady tematyczne, prowadzone przez specjalistów z PIP, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy z Radomia oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego z Warszawy.

Więcej…

 

CreatoR - ZMIEŃ swoje ciało, zmień swoje ŻYCIE!

Dwa miesiące temu chcąc odzyskać formę po doznanej kontuzji w „Biegu katorżnika”, do dalszego uprawiania biegów długodystansowych postanowiłem oddać się w ręce specjalistów CreatoR w Dąbrowie Tarnowskiej. Treningi personalne z Arturem i Dawidem pod okiem dietetyka Michała przyniosły pożądany efekt. Łatwo nie było i nie jest bo wycisnęli i wyciskają Panowie ze mnie ostatnie potyPuszcza oczko

Więcej…

 

Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!

Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!” pod takim hasłem ruszył V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich oraz rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, a także indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

Więcej…

 

KRAV MAGA - Piotr Dziedzic - przyjdź, zapisz się - zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim

KRAV MAGA jest systemem walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych,  używanym przez siły zbrojne, policję, straż graniczną i inne służby – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne. Prosty i maksymalnie skuteczny system, który opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia – również dla osób, które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki.

Więcej…

 

Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie - rekrutacja

31.01.2015 r. studenci Politechniki Krakowskiej studiów podyplomowych „Koordynator bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia w budownictwie” uczestniczyli w ostatnich w tym semestrze zajęciach z zakresu pierwszej pomocy kończąc tym samym blok techniczny. Podczas zajęć praktycznych zmierzyli się z różnymi przypadkami mogącymi wydarzyć się na placu budowy. Poznali najnowsze wytyczne ERC przy wykonywaniu RKO. Ćwiczyli również szybkie badanie urazowe wg. ITLS aby po nim móc przystąpić do czynności ratunkowych w tym zaopatrywania ran, złamań, zwichnięć itp.

Więcej…

 

GCKCziS godne naśladowania

Nowy Rok rozpoczęliśmy od szkolenia z pierwszej pomocy. Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni z siedzibą w Łapczycy zorganizowało po raz kolejny dla swoich pracowników szkolenie z pierwszej pomocy. GCKCziS postawiło na praktyczne ćwiczenia z tego zakresu a nie na zakup certyfikatu przez Internet jak to ma miejsce w ostatnim czasie w naszym rejonie. „Pracownicy pracują z młodzieżą w bibliotekach, czytelniach oraz świetlicach i muszą znać praktyczne aspekty udzielania pierwszej pomocy”. Taka postawa jest godna naśladowania gdyż to od nas zależy czy uratujemy komuś życie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…