Z ostatnim pożegnaniem – BEZIK trzymaj się tam gdzie jesteś obecnie …

9 października 2020 r. odszedł do wieczności kolega, przyjaciel z ławy szkolnej i nie tylko ale przede wszystkim człowiek o WIELKIM DOBRYM SERCU. Bezik jak mogłeś nam to wszystkim zrobić? No jak?

Więcej…

 

Tydzień Bezpieczeństwa w Mostostal Warszawa.

Co roku w Tydzień Bezpieczeństwa angażują się wszystkie budowy Mostostal Warszawa. W tym szczególnym czasie pracownicy firmy w całej Polsce biorą udział w szeregu aktywności, które po pierwsze mają przypominać o znaczeniu bezpieczeństwa w miejscu pracy, promują bezpieczne i odpowiedzialne zachowania, jak i stwarzają świetne warunki do tego, żeby zrobić przegląd wiedzy i zaktualizować ją o najświeższe informacje dotyczące polityki bhp.

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w ZOZ

W dniu 11.09.2020 r. przeprowadzono kolejne ćwiczenia ewakuacyjno-szkoleniowe w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Więcej…

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w BAJKOWEJ KRAINIE - bezpieczny przedszkolak

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci Niepubliczne Przedszkole „BAJKOWA KRAINA” w Szczucinie w dniu 30.06.2020 r. o godz. 13:00 przeprowadziło praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Za przebieg ćwiczeń odpowiadał Dyrektor przedszkola. Celem akcji było nabycie przez dzieci oraz personel umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie się z zasadami bezpiecznej zorganizowanej ewakuacji pozbawionej elementów paniki.  Zakres i przebieg działań został uzgodniony z KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Szczucinie. Koordynatorem ćwiczeń był inspektor ochrony przeciwpożarowej Andrzej Dziedzic.

Więcej…

 

Andrzej Dziedzic laureatem plebiscytu Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego

Polska Press sp. z o.o  chce nagrodzić osoby, które w 2019 r. wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach. Tytuły Osobowość Roku Gazeta Krakowska i Dziennik Polski przyzna w pięciu kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, polityka - samorządność i społeczność lokalna, biznes oraz nauka. W kategorii "DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA" Kolegium Redakcyjne nominowało Andrzeja Dziedzica.

Więcej…

 

WIELKANOC

 

 

BHP zaprasza do wyremontowanego BIURA:)

Remonty są koniecznością aby sprostać potrzebom klienta. Dlatego remont gruntowny był nieunikniony a efekty oceńcie sami. Zapraszam do starego / nowego BIURA:)

Więcej…

 

Koronawirus - ważne informacje

Znalezione obrazy dla zapytania: KORONAWIRUS

Zanim udostępnicie dostępne w sieci informacje, warto byłoby zastanowić czy są prawdziwe. Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przekazywane informacje niejednokrotnie są niesprawdzone, krzywdzące i sieją niepotrzebny niepokój i zamęt, które uzewnętrzniają się wrogością wobec innych. W obecnym czasie taka sytuacja nikomu nie jest potrzebna. Tylko wspólnymi siłami, rozsądkiem i rozwagą możemy zmienić oblicze pandemii – stosuj się do zaleceń ogłaszanych przez organy państwowe i GIS. Nie lekceważmy zagrożenia zostańmy w domu, pilnujmy najbliższych a jeżeli zajdzie taka potrzeba upomnijmy ich. Zdrowie i życie ma się jedno! Nie dopuśćmy do powtórzenia się u nas sytuacji z Włoch. Wyciągnijmy wnioski.

Więcej…

 

Bezpłatne zajęcia dla kobiet z KRAV MAGA z okazji DNIA KOBIET - ja też dałem radę:)

"BĄDŹ BEZPIECZNA" Jest to szkolenie poświęcone samoobronie i bezpieczeństwu kobiet nakierowane na naukę rozpoznawania i deeskalacji zagrożeń oraz skuteczne rozwiązanie niebezpiecznych sytuacji.

Więcej…

 

Sport to zdrowie

Zalety sportu można by mnożyć, jednak pamiętajmy, że każda aktywność fizyczna zaczyna być szkodliwa od momentu, gdy przestaje sprawiać nam przyjemność, a więc staje się obowiązkiem. Nie rezygnujmy z uprawiania sportu, jednak róbmy to z głową.

Uprawianie sportu wciąga, sprzyja redukcji wagi ciała i szybszej regeneracji sił. Lepszy sen nocą, nieuleganie przesileniom pogodowym i zwiększenie odporności to tylko niektóre z zalet uprawiania sportu. Sport poprawia wydolność układu krwionośnego i oddechowego. Odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny może pomóc w walce z nadwagą, nadciśnieniem tętniczym czy osteoporozą.

Więcej…

 

Zdrowych radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019

 

Potwierdzenie kompetencji zawodowych

Podczas ostatniego spotkania roboczego członków Sieci Ekspertów ds. BHP odbyło się wręczenie certyfikatów potwierdzających kompetencje ekspertów ds. bhp certyfikowanych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie na 2020 rok.

Więcej…

 

Ławnik sądowy

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 506 z późn. zm.) oraz  art.160 §1 i art. 163 §1  ustawy z dnia  27 lipca 2001 r. – Prawo  o ustroju sądów powszechnych (tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 52 z  późn. zm.) Rada Miejska  w Dąbrowie Tarnowskiej po rozpatrzeniu opinii Zespołu  ds. zaopiniowania kandydatów na ławnika sądowego do orzekania w Sądzie Rejonowym w Tarnowie w sprawach z zakresu prawa pracy na kadencję 2020-2023 oraz po zasięgnięciu opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, w głosowaniu tajnym na ławnika do Sądu Rejonowego w Tarnowie w sprawach z zakresu prawa pracy wybrała: Andrzeja Stanisława Dziedzica (Uchwała Nr XIV/158/19 Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej z dnia 30 września 2019 roku w sprawie wyboru ławnika do Sądu Rejonowego w Tarnowie w sprawach z zakresu prawa pracy).

Więcej…

 

12. ogólnopolska konferencja ATESTU

W dniach 19-22.11.2019 r. w Zegrzu odbyła się już 12. ogólnopolska konferencja ATESTU.  Podczas konferencji korzystając z wiedzy uznanych ekspertów z różnych dziedzin prelegenci wskazywali skuteczne i praktyczne środki redukcji ryzyka zawodowego. Są one wielorakie i w różny sposób można wdrażać je w firmach. W trakcie dyskusji uczestnicy poruszyli temat zarządzania bhp i jaka jest obecnie kondycja służby bhp.

 

Więcej…

 

Ćwiczenia „EGIDA – 19” w Dąbrowie Tarnowskiej

17 listopada 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się ćwiczenia pn. „EGIDA – 19”, w których udział wzięli rezerwiści z powiatu dąbrowskiego. Ćwiczenia te miały na celu praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji. Policjanci w praktyczny sposób sprawdzili, jak działa system powoływania rezerwistów w sytuacji zagrożenia kraju.

Więcej…

 

VIII konferencji „Czynnik ludzki a kształtowanie bezpieczeństwa”

W dniach 14-16.10.2019 r. odbyła  się VIII edycja Konferencji „Czynnik ludzki a kształtowanie bezpieczeństwa” zorganizowana przez PROMOTORA BHP pod patronatem honorowym Wyższego Urzędu Górniczego oraz patronatem merytorycznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Katowicach Przemysł – Górnictwo oraz Grupy Celsa Huta Ostrowiec, która zgromadziła blisko 100 uczestników.

Więcej…

 
Więcej artykułów…